Dominik kardinál Duka OP 
arcibiskup pražský

Kardinál požehnal školce na Praze 9

Kardinál požehnal školce na Praze 9

Kardinál Dominik Duka navštívil 28. března 2017 Mateřskou školu U Vysočanského pivovaru. Nejvyšší církevní hodnostář požehnal této školce, žáci společně s učiteli si za to na oplátku připravili pestrý program.

Video
29. března 2017
Arcibiskup v médiích

 Zpívání písniček, cvičení jógy nebo ukázka vyučování. Tak přivítaly děti z MŠ U Vysočanského pivovaru kardinála Dominika Duku.

"Mateřská škola prošla velkou proměnou, rozšířila se kapacita, my máme v současné době umístěných 320 dětí ve 12 třídách. Protože ta zděná budova tady stojí 50 let a teď jsou postaveny další pavilony MŠ, takže aby se jí dařilo do dalších 50 let, musí ji někdo požehnat. Já velmi děkuji panu kardinálovi," řekla Marie Ledererová, ředitelka MŠ U Vysočanského pivovaru.

Kardinál Duka požehnal zrekonstruované školce, dětem ale i učitelům a rodičům.

 

 

"Byl jsem překvapen takovou tou ukázněností, ale přitom to nebyl žádný dril, takže mě to velice potěšilo, ale jak jsem řekl, že pokud bych byl ten předškolák, tak bych také potřeboval nějaký prostor na nějaké to zlobení," řekl kardinál, Dominik Duka.

Kardinál ocenil hezkou a přátelskou atmosféru ve školce a zavzpomínal i na svoje dětství a předškolní výuku.

"To, co bych chtěl ocenit, je opravdu dobrá atmosféra této školky. Za těch 7 let co jsem v Praze, kdybych porovnal atmosféru z mé doby "stalinské éry", tak je to asi, jak se říká, nebe a dudy," řekl kardinál, Dominik Duka.

MŠ U Vysočanského pivovaru je největší školkou nejen v Praze 9, ale v celé metropoli. Starosta této městské části je na celý tým vyučujících velmi hrdý.

"Myslím si, že rodiče mohou být opravdu spokojeni, protože ten tým učitelů a vychovatelů se jim opravdu věnuje mimořádně, rozvíjejí všechny schopnosti těch dětí. Až tyto děti vstoupí do ZŠ, tak budou skvěle připraveny," řekl Jan Jarolím, starosta MČ Praha 9.

Po třech etapách rekonstrukce čeká školku v příštím roce ještě stavba nového pavilonu.

Převzato z: PrahaTV