Dominik kardinál Duka OP 
arcibiskup pražský

Kondolence k úmrtí Margaret Thatcherové

Kondolence k úmrtí Margaret Thatcherové

V pondělí 8. dubna 2013 zemřela baronka Margaret Thatcherová, britská politička, předsedkyně britské vlády a Konzervativní strany. Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP zaslal ještě týž den kondolenci britské velvyslankyni v Praze paní Sian Christina MacLeod a ve středu 10. dubna navštívil britské velvyslanectví v Praze, aby vyjádřil soustrast britskému národu v kondolenční knize.

Fotografie
9. dubna 2013
Vyjádření / Dopisy

Vaše excelence,

spolu s mnohými Vašimi krajany cítím hluboký zármutek nad dnes oznámeným úmrtím baronky Margaret Thatcherové, která sloužila Vaší zemi jako poslankyně i jako předsedkyně vlády. Již několikrát jsem měl příležitost vyjádřit, jakou úctu chovám k Vaší vlasti. Paní Thacherovou jsem vždy obdivoval. Byla političkou z přesvědčení, která není motivována osobním prospěchem.  Představovala tak veliký příklad pro mnohé další politiky.

Během svého veřejného působení transformovala Vaši zemi a vrátila jí respekt. Byl jsem vždy vděčný za její jasný názor a nekompromisní postoj proti komunistickým režimům. Pro mnohé z nás za „železnou oponou“ byla velikou postavou konzervativního tábora, ale i svobodné části světa vůbec, byla symbolem naděje. Modlím se za pokoj pro její duši a útěchu pro její rodinu i všechny, kdo jsou její smrtí zarmouceni.

Kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský

 

Dominik Duka na britském velvyslanectví. V pozadí její excelence Sian Christina MacLeod, velvyslankyně VB.

 

Zápis Dominika Duky v kondolenční knize.