Dominik kardinál Duka OP 
arcibiskup pražský

Nesetříhaný rozhovor Dominika Duky pro ČT k otázce Martina Putny

Nesetříhaný rozhovor Dominika Duky pro ČT k otázce Martina Putny

Dominik Duka poskytl v sobotu 18. května při podpisu Memoranda o rozvoji venkova rozhovor redaktorce ČT, která se ho mimo jiné dotázala na jeho osobní názor na skutečnost, že prezident ČR odmítnul jmenovat Martina C. Putnu profesorem.

Audio
21. května 2013
Vyjádření / Dopisy

Česká televize uveřejnila ve zpravodajství z celého rozhovoru jednu větu - ve které pan kardinál upozorňuje na nutnost vyřešení kompetenčního sporu mezi akademickou obcí a prezidentem o právo udělovat profesury. Díky neštěstnému zařazení příspěvku pana kardinála vznikl dojem - uvedený v několika českých médiích - že pan kardinál se s postupem pana prezidenta ztotožňuje. Ve skutečnosti ale Dominik Duka vyzval k vyřešení kompetenčního sporu dvou institucí, případ akademika Putny ale komentovat odmítl: ": „opravdu nemohu komentovat každou událost (…) můj názor je takový, že tady se musí kompetenčně dojít k nějakému závěru, protože si myslím, že není možné, aby ze statutárů, kteří podepisují určitá rozhodnutí, byli vlastně jenom, když to řeknu po polsky, "dziadki podpisowymi", tady se musí najít nějaká cesta. Ale myslím, že ta kauza nebyla rozhodnuta, tak bych do ní ani nevstupoval".

 

 

Stejně tak kardinál Duka nepodpořil opata strahovského kláštera P. Pojezdného v jeho postoji k nejmenování Martina C. Putny profesorem.

 

 

(jne)