Dominik kardinál Duka OP 
arcibiskup pražský

Vyslovení soustrasti s oběťmi střelby v Denveru

Vyslovení soustrasti s oběťmi střelby v Denveru

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP zaslal 31. července 2012 velvyslanci Spojených států amerických Normanu Eisenovi dopis, v němž vyslovuje svou hlubokou soustrast s oběťmi střelby v Denveru. V kině na denverském předměstí zastřelil 20. června student Coloradské univerzity dvanáct lidí a dalších osmapadesát zranil.

1. srpna 2012
Vyjádření / Dopisy

Vaše excelence, vážený pane velvyslanče!

Přijměte, prosím, jako představitel administrativy USA, vyslovení mé hluboké soustrasti s oběťmi střelby v Denveru. Myslím nejen na zraněné a jejich blízké, ale pochopitelně se modlím i za ty, kdo toto řádění nepřežili, za jejich rodiny a nejbližší přátele. Vím, že v této chvíli za nimi solidárně stojí tisíce lidí po celých Spojených státech a že je přijíždí povzbudit i pan prezident Barack Obama.

V lidském životě se můžeme setkat s nepochopitelnými situacemi a ztrátami, jejichž smysl zde na zemi nedohlédneme. Věřím však, že utrpení není ani v tomto případě něčím nesmyslným a bezvýchodným.

I já bych rád, jako předseda České biskupské konference, podpořil všechny, kdo v tak těžké chvíli drží solidárně pohromadě a myslí na Hospodina a prosí jej o pomoc.

Kardinál Dominik Duka OP