Dominik kardinál Duka OP 
arcibiskup pražský

Uctění památky padlých spojeneckých vojáků 2. světové války

Uctění památky padlých spojeneckých vojáků 2. světové války

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP navštívil 31.3. 2015 Plzeň, aby společně s dalšími uctil památku padlých spojeneckých vojáků z druhé světové války.

1. dubna 2015
Arcibiskup v médiích

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, navštívil 31.3. 2015 plzeňskou radnici. Společně se zastupiteli města Plzně, velitelem konvoje, americkým velvyslancem Andrew H. Schapirem a náměstkem ministra obrany ČR Danielem Koštovalem, položili u pomníku „Díky, Ameriko!“ květiny k uctění památky amerických a belgických vojáků, kteří padli při osvobozování Československa.

 

Kardinál Dominik Duka OP připomněl důležitou roli, jakou americká armáda hrála při udržení míru ve světě a to nejen na našem kontinentu a na smutnou skutečnost, kdy komunistický režim na dlouhá léta „zaměnil“ padlé spojenecké vojáky, kteří položili svůj život při osvobození našeho území, za příslušníky Rudé armády.

 

Závěrem se velitel konvoje Timothy Payment a americký velvyslanec Andrew Schapiro shodli, že přivítání, kterého se zúčastnilo přes tisíc lidí nejen z plzeňského kraje, bylo úžasné. 

(DLJ)