Dominik kardinál Duka OP 
arcibiskup pražský

Gratulace novému brněnskému biskupovi

Gratulace novému brněnskému biskupovi

Kardinál Dominik Duka gratuluje novému pomocnému brněnskému biskupovi mons. Pavlovi Konzbulovi.

Fotografie
21. května 2016
Vyjádření / Dopisy

Vaše Excelence, milý spolubratře Pavle,

 

pozdravuji Tě od katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha a upřímně se raduji z Tvého jmenování do služby pomocného biskupa brněnské diecéze. Jsem vděčný Jeho Svatosti, že k této službě ustanovila vysoce vzdělaného člověka, kterého pojí s brněnskou diecézí rodné pouto.

 

Do biskupské služby, jejíž duchovní život pramení u oltáře katedrály sv. Petra a Pavla, Ti v modlitbě vyprošuji plnost sedmera svatodušních darů, mocnou přímluvu obou apoštolských knížat a také mateřskou ochranu Matky Boží, mocné zachránkyně města Brna. Jsem velmi rád, že nás oba pojí touha po následování svatého otce Dominika a tak Tě svěřuji i jeho přímluvě, abys své hřivny a vzdělání dokázal naplno využít k hlásání radostné zvěsti a obhajobě naší víry.

 

Já osobně, jako český primas a předseda České biskupské konference, se již těším na naši vzájemnou spolupráci, kdy rád uvítám Tvoje dlouholeté zkušenosti z práce v akademickém a studentském prostředí. Věřím, že Tvůj nástup do služby pomocného biskupa bude biskupu Vojtěchovi velkou posilou v zodpovědnosti za svěřený lid a přinese do života brněnské diecéze nové impulzy.

In Christo

kardinál Dominik Duka OP

arcibiskup pražský