Dominik kardinál Duka OP 
emeritní arcibiskup pražský

Kardinál Duka zve na Dny víry

Kardinál Duka zve na Dny víry

V rámci Dnů víry se pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP zúčastní mnoha rozhovorů, debat a přednášek. Jednou z nich bude posezení u kávy v pražské kavárně Kampus (Náprstkova 10), které se koná 2. června 2015 od 17.00 hodin.

Video
27. května 2015
Vyjádření / Dopisy

„Jaké by asi mohlo být, popovídat si přátelsky s panem kardinálem? Pro někoho možná běžná věc. Většina ale kardinála Duku zná pouze ze stránek novin a obrazovek televizí. Kavárenské téma je otevřené. Neváhejte se přidat k našemu příjemnému úternímu setkání u kávy,“ zvou organizátoři Dnů víry.

 


Pražský arcibiskup se kromě rozhovoru v jedné z pražských kaváren zúčastní v rámci Dnů víry např. také debaty s astronomem Jiřím Grygarem, která se koná v pondělí 1. června v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na nám. Jiřího z Poděbrad od 19.00 hodin. Další příležitostí k setkání s pražským arcibiskupem je posezení ve františkánském klášteře u Panny Marie Sněžné, které v pátek 5. června začíná v 15.30 hodin. Tentýž den večer bude kardinál Duka od 19.30 hodin přítomen koncertu františkánského řeholníka Alessandra, který je novým pěveckým objevem Itálie.


Dny víry jsou týdenní ekumenický projekt, který se uskuteční v Praze na začátku června letošního roku (30. května - 6. června). Projekt přímo navazuje na již tradiční Noc kostelů. Během prvního červnového týdne se v centru hlavního města uskuteční řada přednášek, diskuzí, koncertů, uměleckých výstav, nebo nabídek k modlitbě a duchovnímu programu. Projekt budou doprovázet i větší události, mezi něž patří například Festival křesťanských filmů v kině Světozor, celotýdenní umělecký workshop „Esperienza Maria a Praga“ italského sochaře Guida Dettoniho na Jungmannově náměstí nebo závěrečný koncert Hradišťanu v sobotu večer s následným průvodem světla v centru Prahy.

(jne)

Externí odkazy:

Oficiální web Dnů víry