Dominik kardinál Duka OP 
emeritní arcibiskup pražský

Kardinál Duka vyzývá k příspěvku a solidaritě

Kardinál Duka vyzývá k příspěvku a solidaritě

Kardinál Dominik Duka vyjadřuje solidaritu s postiženými přírodní katastrofou na Jižní Moravě a vyzývá k příspěvku na pomoc poškozených.

25. června 2021
Arcibiskup v médiích

 

Čeští a moravští biskupové jsou duchovně nablízku všem, kteří byli zasaženi včerejšími ničivými bouřemi a tornádem na Hodonínsku a Břeclavsku a vyzývají všechny, kdo mohou, aby pomohli s odstraněním následků této pohromy.

Kardinál Dominik Duka ujistil postižené přírodní katastrofou o své blízkosti. Zároveň vyzval ostatní obyvatele země k solidaritě s postiženými. "Český národ vždy vynikal jednou dobrou vlastností. Když jde skutečně do úzkých, dokážeme si vzájemně pomoci, držet při sobě, rozdělit se s těmi, kteří to skuteně potřebují. O tom svědčí i naše zkušenosti s charitativními sbírkami, kde můžeme říci, že naše míra zapojení je v rámci Evropy mimořádná", uvedl v pátek 25. června na svém facebookovém profilu. Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil dnes ráno na tuto neděli 27. června 2021 mimořádnou kostelní sbírku, sbírku vyhlásila i Diecézní charita Brno.