Dominik kardinál Duka OP 
emeritní arcibiskup pražský

Obnova kostelů na Broumovsku

Obnova kostelů na Broumovsku

Arcibiskup pražský Dominik Duka sloužil 6. června 2021 v kostele sv. Archanděla Michaela ve Vernéřovicích na Broumovsku Mši svatou, s poděkováním za probíhající revitalizaci kostelů na Broumovsku.

 

7. června 2021
Arcibiskup v médiích

 

"Rád bych poděkoval za pozvání do tohoto krásného koutu, do určité perly, za kterou vděčíme svatému Vojtěchovi a založení kláštera v Břevnově, ale i vám, kteří máte veliký podíl za obnovení tohoto prostoru," zahájil Dominik Duka děkovnou řeč za obnovo svatostánku, který byl postaven před třemi stovkami let.

"Za toto veliké veliké úsilí děkuji otci Martinu Lanžimu a vám všem, kteří mu pomáháte a tím mu nedovolíte, aby ztratil kreativitu a energii. Budujete to, co mnozí v současné době boří - parlamentem počínaje a některými dalšími institucemi konče," připomněl chování v nejvyšších patrec Drh politiky a dal je do kontrastu s těmi nejnižšími.

"Starosta a zastupitelstvo jsou tím základním kamenem. A jestliže naše zem bude postavena na těchto kamenech, tak se promění - shora asi jak vidíme těžko můžeme očekávat proměnu. Je to ale také výpověď o naší společnosti, protože každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží," připomněl okřídlené přísloví Dominik Duka. "Jsem rád, že vracíte podobu nejen tomuto kostelu, ale vracíte podobu, tomuto kraji," dodala kardinál, který celý svatostánek zářící ve slunci novou žlutou fasádou obešel a pokropil zdi kostela svěcenou vodou.

Podobné mše se sloužily i v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích a Broumově v kostele sv. Petra a Pavla, kde duchovní sloužili také mše svaté s poděkováním za probíhající revitalizace svatostánků.

Zdroj: Náchodský deník