Dominik kardinál Duka OP 
arcibiskup pražský

Přijetí maďarského tajemníka pro církevní záležitosti

Přijetí maďarského tajemníka pro církevní záležitosti

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se 7. října 2015 setkal na pražském arcibiskupství se státním tajemníkem pro církevní záležitosti, národní menšiny a civilní záležitosti Maďarska Miklósem Soltészem.

12. října 2015
Arcibiskup v médiích

Během přátelské schůzky, které byla spojena s obědem na pražském arcibiskupství, se hovořilo o otázkách spojených se vztahem a spoluprací mezi státem a církvemi jak v České republice, tak v Maďarsku. Konkrétně se maďarský tajemník zajímal o vyrovnání státu a církví u nás, o financování školských zařízení, charit a dalších sociálních projektů.

 

Jedním z témat schůzky byla také migrační krize. Hovořilo se o možné spolupráci církevních charit v rámci Visegrádské skupiny. Kardinál Duka zmínil, že katolická charita, stejně tak jako diakonie jsou v pomoci uprchlíkům velmi angažovány. Připomněl, že pracovníci brněnské charity pomohli již několikrát v Budapešti díky sbírce od českých občanů. Charita také nedávno poskytla humanitární pomoci do  uprchlického tábora v iráckém Erbilu. Koncem října také spustila specializovaný web.

Aleš Pištora