Dominik kardinál Duka OP 
emeritní arcibiskup pražský

Setkání s kardinálem Schönbornem

Setkání s kardinálem Schönbornem

Setkání pražského a vídeňského arcibiskupa, kardinálů Dominika Duky a Christopha Schönborna, se uskutečnilo v úterý 25. května 2021 ve vídeňském Křižovnickém paláci.

31. května 2021
Arcibiskup v médiích

 

Úterním setkáním s vídeňským arcibiskupem a dominikánským spolubratrem Christophem kardinálem Schönbornem vyvrcholila třídenní návštěva kardinála Dominika Duky rakouské metropole. Bezprostředně po setkání oba kardinálové a arcibiskupové sloužili v kostele sv. Karla Boromejského mši sv. při příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého. Při bohoslužbě vystoupil i chlapecký pěvecký sbor Boni pueri se sídlem v Hradci Králové. „Šlo o pastorační návštěvu Vídně při příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého, která byla kvůli kovidu posunutá,“ představuje účel cesty kardinál Dominik Duka.

Kromě kardinála Schönborna se pražský arcibiskup setkal ve Vídni v budově Velvyslanectví České republiky v Rakousku i s velvyslankyní ČR v Rakousku Ivanou Červenkovou a velvyslankyní Lichtenštejnského knížectví v Rakousku a v České republice Marií Pia Kothbauer. Setkal se i s komunitou českých krajanů, včetně téměř dvacítky duchovních osob, které ve Vídni o krajany pečují.

Ve Vídni navštívil pražský arcibiskup i hrob zakladatelky Maltézské pomoci Daisy Waldstein-Wartenberg, která mj. významně pomohla České republice během velké povodně na Moravě v roce 1997. „Navštívil jsem i českou školu ve Vídni, kde mě uvítaly děti hrou na flétny. Škola oslaví příští rok 150 let své existence, a tak jsem její žáky, studenty a pedagogy pozval k nám do katedrály,“ dodává kardinál Dominik Duka.

Převzato z: www.apha.cz