Dominik kardinál Duka OP 
emeritní arcibiskup pražský

Výzva k modlitbě k Blahoslavené Panně Marii

Výzva k modlitbě za Čínu

Papež František při slavnosti Nanebevstoupení Páně 24. května 2020 vyzval k modlitbě Blahoslavené Panně Marii, Pomocnici křesťanů a Patronce Číny, ctěné ve svatyni Šešan v Šanghaji. Kardinál Duka se k jeho iniciativě připojuje.

26. května 2020
Vyjádření / Dopisy

 

Připojuji se k výzvě Svatého Otce Františka, který ve své nedělní promluvě zmínil oslavy památky Blahoslavené Panny Marie, Pomocnice křesťanů a Patronky Číny, ctěné v národní svatyni Šešan v Šanghaji. Zároveň svěřil k vedení a ochraně naší nebeské Matky pastýře a věřící katolické církve v této obrovské zemi, aby byli silnými ve víře a pevnými v bratrské jednotě.


Připojuji se k této výzvě a obracím se na naše věřící, aby se přidali k těmto modlitbám, protože víme, že v současné době jsou tam naši spolubratři křesťané, ale i věřící jiných vyznání vystaveni velkým tlakům a dokonce pronásledováni. Bohužel, některé jiné svatyně byly i zbořeny. Rovněž tak vyjadřuji obavy o naše křesťanské souvěrce v Hongkongu, kde mysleme na osud skutečné demokracie. Vyslovuji také modlitbu a obavy za svého spolubratra, emeritního kardinála Hongkongu Josefa Zena, jehož jsem měl tu čest v loňském roce vyznamenat zlatou Svatovojtěšskou medailí a který před třemi lety celebroval mši svatou v Katedrále, jako moment vzdání holdu krátce před tím repatriovanému kardinálu Beranovi.

+ Dominik kard. Duka


Související:
Vzkříšený Ježíš je přítomen ve Slovu, svátostech a působením Ducha (Vatikan News)
Kardinál Zen přebírá Svatovojtěšskou medaili (Facebook.com)
Čínský kardinál Zen vybízí k odvaze (Katolický týdeník)
Výzva k podpoře kardinála Zena (Facebook.com)
Kardinál Duka vyzval čínského prezidenta k respektování lidských práv