Dominik kardinál Duka OP 
emeritní arcibiskup pražský

Všechny články

Pohřeb Franze Olberta

V pátek 20. ledna 2023 v Mnichově ve farnosti sv. Michaela Archanděla v Perlachu jsme se rozloučili při mši svaté a poté byl uložen na místním hřbitově bývalý generální sekretář Ackermann-gemeinde Franz Olbert, rodák ze Svitav, který s matkou, babičkou a třemi sourozenci byl vyhnán z rodného kraje na základě odsunu.

Kázání 20. ledna 2023 více

Homilie při zádušní mši sv. za emeritního papeže Benedikta XVI.

Přinášíme homilii kardinála Dominika Duky, kterou pronesl ve svatovítské katedrále ve středu 4. ledna při zádušní mši sv. za emeritního papeže Benedikta XVI.

Kázání 4. ledna 2023 více

Vzpomínka na JUDr. Jaroslava Vovsíka

V pátek 25. listopadu 2022 zemřel pan JUDr. Jaroslav Vovsík. To jsou slova úmrtního oznámení. Vedle kříže je motto: „Per aspera ad astra.“ Byl pohřben 2. prosince 2022 po zádušní mši v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni. Opravdu mě mrzí, že jsem se nemohl osobně zúčastnit a vyjádřit dík, a bylo by za co.

Novinky 2. prosince 2022 více

Vyznamenání Strom pokoje

Emeritní pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka 15. listopadu převzal vysoké vyznamenání mezinárodního sdružení Strom pokoje. Gratulujeme!

Novinky 15. listopadu 2022 více

Svoboda a svatá Anežka

Uplynulo 33 let od nabytí naší svobody. Všichni víme, jakým impulsem se stala kanonizace svaté Anežky České v Římě papežem sv. Janem Pavlem II.

Nezapomněli jsme?

Novinky 8. listopadu 2022 více

Ohlédnutí za mimořádnou kardinálskou konzistoří

Fotografie

V posledních srpnových dnech se v Římě uskutečnila mimořádná kardinálská konzistoř, jíž se zúčastnil i jediný současný český kardinál, emeritní pražský arcibiskup Dominik Duka. Přinášíme jeho ohlédnutí za touto událostí.

Novinky 1. září 2022 více

Kázání při rekviem za kardinála Jozefa Tomka

Fotografie

Přinášíme kázání kardinála Dominika Duky, které pronesl 16. srpna 2022 v Košicích při zádušní mši svaté za kardinála Jozefa Tomka.

Kázání 16. srpna 2022 více

Homilie z Celostátního setkání mládeže

Na Celostátním setkání mládeže v Hradci Králové zazněla 13. srpna tato homilie kardinála Dominika Duky.

Kázání 13. srpna 2022 více

Pozvánka na poutní mši v Suché u Jáchymova

Srdečně Vás zveme na poutní mši svatou v Suché u Jáchymova 14. srpna v 10.00. Celebrovat ji bude kardinál Dominik Duka, který k této příležitosti připojil i osobní vzpomínku:

Novinky 9. srpna 2022 více

K odchodu kardinála Jozefa Tomka

Kardinál Dominik Duka vzpomíná na zesnulého kolegu z kardinálského sboru, jehož pohřební obřad bude mít tu čest vést v Košicích, rodné arcidiecézi kardinála arcibiskupa Jozefa Tomka.

Novinky 8. srpna 2022 více