Dominik kardinál Duka OP 
emeritní arcibiskup pražský

Novinky

Ohlédnutí za mimořádnou kardinálskou konzistoří

Fotografie

V posledních srpnových dnech se v Římě uskutečnila mimořádná kardinálská konzistoř, jíž se zúčastnil i jediný současný český kardinál, emeritní pražský arcibiskup Dominik Duka. Přinášíme jeho ohlédnutí za touto událostí.

Novinky 1. září 2022 více

Pozvánka na poutní mši v Suché u Jáchymova

Srdečně Vás zveme na poutní mši svatou v Suché u Jáchymova 14. srpna v 10.00. Celebrovat ji bude kardinál Dominik Duka, který k této příležitosti připojil i osobní vzpomínku:

Novinky 9. srpna 2022 více

K odchodu kardinála Jozefa Tomka

Kardinál Dominik Duka vzpomíná na zesnulého kolegu z kardinálského sboru, jehož pohřební obřad bude mít tu čest vést v Košicích, rodné arcidiecézi kardinála arcibiskupa Jozefa Tomka.

Novinky 8. srpna 2022 více

Medaile Hradní stráže

Fotografie

K dnešnímu Dni ozbrojených sil obdržel (s dvoudenním předstihem) kardinál Dominik Duka za dlouhodobou významnou spolupráci Medaili Hradní stráže I. stupně.

Novinky 30. června 2022 více

Lidická Madona putuje do ukrajinské Buči

Bohoslužbu při příležitosti 80. výročí vypálení Lidic sloužil v neděli 12. června na základech tamního kostela sv. Martina kardinál Dominik Duka. Ukrajinskému velvyslanci v ČR Jevheniji Perebyjnisovi předal pro hlavní chrám zmasakrovaného města Buča obraz Panny Marie Lidické od Zdirada Čecha.

Novinky 12. června 2022 více

Prezentace knihy o P. Josefu Štemberkovi

Fotografie

Prezentace první životopisné knihy o lidickém faráři P. Josefu Štemberkovi se v úterý 7. června uskutečnila v Brožíkově sále pražské Staroměstské radnice. Knihu na prosbu kardinála Dominika Duky napsal historik, učitel a spisovatel František Kolouch, vydalo ji Karmelitánské nakladatelství. Autogramiády s autorem se zúčastnily desítky zájemců. Akci moderoval pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer.

Novinky 7. června 2022 více

Kardinál Duka apoštolským administrátorem pražské arcidiecéze

J. Em. Dominik kardinál Duka se 13. května 2022, dnem jmenování nového pražského arcibiskupa Mons. Jana Graubnera stává emeritním pražským arcibiskupem a zároveň byl ustanoven apoštolským administrátorem sede vacante pražské arcidiecéze, a to až do okamžiku, kdy se nový arcibiskup ujme kanonického vedení pražské arcidiecéze.

Novinky 13. května 2022 více

Kardinál Dominik Duka slaví 79. narozeniny

Dnes slaví kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, své 79. narozeniny. Přejeme mu vše nejlepší, hojnost Boží milosti a síly do dalších let!

Novinky 26. dubna 2022 více

Mše svatá pro Řád sv. Jiří

V sobotu 23. dubna 2022 v pražském Týnském chrámu celebroval kardinál Dominik Duka Mši svatou pro Řád sv. Jiří – evropský řád Domu Habsbursko-Lotrinského. V promluvě řekl tato slova:

Kázání Novinky 23. dubna 2022 více

Homilie ke svátku sv. Vojtěcha

Přinášíme homilii kardinála Dominika Duky, kterou pronesl 21. dubna v břevnovském klášteře během bohoslužby připomínající 1025. výročí mučednické smrti svatého Vojtěcha, patrona pražské arcidiecéze. Bohoslužbu pořádaly země Visegrádské čtyřky.

Kázání Novinky 21. dubna 2022 více